V úterý 21. 4. 2026 uspořádalo Střední odborné učiliště Domažlice již třetí setkání zaměřené na budoucnost dopravy v rámci našeho společného přeshraničního projektu Technology4Future (T4F). Vzdělávacího programu zaměřeného na elektromobilitu se zúčastnili studenti SOU Domažlice (škola Stod), SPŠ Klatovy a Berufsschule Cham.
Program řeší např. tato témata:
Nechyběla ani praktická část. Žáci si vyzkoušeli zapojení několika akumulátorů do série a paralelně; následně obvody proměřili a výsledky porovnali. Zároveň si vyzkoušeli práci s termokamerou při analýze slabých míst systému, která se mohou přehřívat nad bezpečnou mez. Zástupkyně partnera školy, firmy Enado, předvedla jeden z vozů jejich firemní flotily, Škodu Enyaq, a popsala své poznatky z reálného provozu.
Následovala ukázka prototypu elektro vozu ElBlesk, na kterém si žáci názorně představili jednotlivé komponenty elektromobilu.
Po společném obědě studenti v doprovodu učitelů navštívili chotěšovský klášter, kterým je ochotně provedl pan Vladislav Kouřil.
Vzdělávací program "Elektromobil" se v rámci projektu Technologie pro budoucnost (T4F) konal již potřetí. Poslední realizace programu je plánována na poslední čtvrtletí r. 2026.
Projekt "Technology4Future" je podpořen z EU prostřednictvím Programu přeshraniční spolupráce Interreg Bavorsko - Česko 2021-2027 a ze státního rozpočtu ČR.